Kim Haklı? Türkiye’deki Suriyeli Vatandaşlar Tartışması / Yansıma #1

Babala TV'den yepyeni bir program; Yansıma. Bu programda sadece kadınlar konuşacak, zıt fikirlerin özgürce çarpışacak. Şafak Çoştu ve Emine Baktaş'ın sunuculuğunu üstlendiği Yansıma programının ilk konusu Suriyeli vatandaşlar tartışması. Programın ilk konukları; ise İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi İlay Aksoy ve Suriyeli T.C. Vatandaşı Aktivist Ravdanur Cuma.
İyi Parti Fatih Belediye Başkan Adayı olduğu dönemde "Fatih'i Suriyelilere teslim etmeyeceğim!" açıklamasıyla çok konuşulan İlay Aksoy, Suriyeli aktivist Ravdanur Cuma'nın soruları karşısında kendi görüşlerini açıklıyor.
📌 İlay Aksoy: ilay_aksoy
📌 Ravdanur Cuma: RawdanurCuma
Kim Haklı? Türkiye’deki Suriyeli Vatandaşlar Tartışması / Yansıma #1 videomuz ilginizi çektiyse göz atmak isteyebileceğiniz diğer içeriklerimiz:
❗ MEVZULAR 33 - Bataklık ( Atilla Uğur - Oğuzhan Uğur ) Suriye Barış Pınarı Operasyonu
trhttp.info/vision/video/bXyss9pthL1tgmU
❗ Mevzular 43 - Boğaziçi
trhttp.info/vision/video/aXWltNqVrZVnmKA
❗ Mevzular 42 - Affet Kardeşim
trhttp.info/vision/video/gqiBlc6DqJqPeHo
❗ Mevzular 39 - Kör Tarih (Hasan Atilla UĞUR - Oğuzhan UĞUR)
trhttp.info/vision/video/mmKcsdV7j6-hrKA
Babala TV TRhttp kanalına abone olmak için
👉 bit.ly/BabalaTV
Sosyal Medya Hesaplarımız👇
🚀 Instagram ► babalativi
🚀 Facebook ► babalativi
🚀 Twitter ► babalatv

YORUMLAR

 1. BaBaLa TV

  BaBaLa TV2 aylar önce

  Hayırlı olsun. Sizin desteğinizle, nokta atışı konu ve konuklarla Yansıma! her hafta sizlerle

 2. Hüseyin Koç

  Hüseyin Koç12 gün önce

  part 2 gelsin aynı şekilde

 3. e

  e18 gün önce

  Yorumumu neden sildiniz babala tv sırf moderatörlerin bilgisiz geldiğini söylediğim için mi Fatih’te yaşadığım iğrenç olayları anlattığım için mi 2 bin kişi beğendi o yorumu battı mı size de kaldırdınız ?

 4. e

  e18 gün önce

  @İlayda emine hanım çok saçma konuşmuş bence sanırım hayatında hiç Fatih’te bulunmamış

 5. Pro Lıne

  Pro Lıne20 gün önce

  Yakında Suriye partisi kurulur 30 yıl sonra nufus 20 milyon

 6. rey triple

  rey tripleAylar önce

  Konukların çok daha bilgili olmasını istiyorum şaşkınlıkla ve heyecanla seyredebilecek bir program olur

 7. toca world

  toca world28 dakika önce

  Bizim suriye liler bizden daha zengin Manava giderken 5 meyve alıyoz Onlar 100 yakın meyve alıyorlar. Bizim cemimizde beş kuruş yok onlarda cebi para doluyor . Bide parayı boşuna harcıyor Ve annesi babası çalışmıyor Devletten yiyorlar

 8. Juan Yaman

  Juan Yaman2 saatler önce

  Madem Suriyeliler için Türkiye önemli neden Suriyeliler sözde Ermeni soykırımını tanıyorlar?

 9. Ayşe Başol turan Turan

  Ayşe Başol turan Turan2 saatler önce

  Allah hın kuralları doğrudur yanlış olan kurallar yıkılmaya mahkumdur unutmayın galip kuvvet kudret sahibi olan Allah'tır zeki ilimli kültürlü akıllı kuran ahlakı bilen kültürlü kişiler erkekler kadınlar konuşmalı cahil cüheyla kara cahiller eyitimsizler görgüsüz ler bilgisizler le devletler toplumlar gitmez yürümez

 10. Deniz Bolu

  Deniz Bolu3 saatler önce

  BENİM ÜLKEMDE AKTİVİSİT ADI ALTINDA BİR SURİYELİYE PROGRAM YAPTIRIRSANIZ YARIN TEPENİZE ÇIKAR BUNLAR BAŞKA VİDEOLAR YAPIN SÖZ İZLEYİP TAVSİYE EDECEM AMA AKTİVİST ADI ALTINDA BİR SURİYELİYİ ÇIKARMAYIN EKRANA BİNDİĞİNİZ DALI KESMEYİN !!!

 11. Deniz Bolu

  Deniz Bolu3 saatler önce

  BANA NE DERSENİZ DİYİN UMRUMDA BİLE DEĞİL AMA BEN ÜLKEMDE SURİYELİ İSTEMİYORUM VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ İSTEMİYORUM İNSANLAR OY VERDİĞİ PARTİYİ DEĞİŞTİRTİ İKTİDAR İSTANBULU KAYBETTİ AMA YİNEDE SURİYELİ POLİTİKASINDAN VAZGEÇMEDİ BEN BUGÜN BURAYA YAZIYORUM SURİYELİLER 5-10 YIL İÇİNDE ÖZERKLİK İSTEYECEKLER GÖRECEKSİNİZ !!!

 12. Nesibe Gunaydin

  Nesibe Gunaydin5 saatler önce

  Mültecilik bir insan hakkıdır. Ülkenize mülteci olarak gelen birine siz git diyemezsiniz fakat bizim devletimiz Suriye meselesine o kadar saçma sapan yaklaştı ki insanlar tepki göstermekte kendilerini haklı buldular. Savaştan elbette kaçılır fakat kaçtığın ülkeye saygı duyulması mutlak olmalıdır. Siz gidip Türkiye gibi bir ülkeye sığındığınızda ne gibi bir hak bekleyebilirsiniz ki Türk devletinin kendi halkı üzerinde bile pozitif bir etkisi yokken hem de. Ülkenin kendine yararı yok. Herkes mağdur ve herkes haklı aslında.

 13. kadir birdal

  kadir birdal8 saatler önce

  Senin gibi siyasetçimiz olduğu için utanıyorum..beddua etmiycem ama birgün bir suriyeliye muhtac olduğunu görmeyi dilerdim..güya milli ve vatansever çizginizle heryerde biz Türküz şöyle yardımseveriz böyle mükemmeliz diye mangalda kül bırakmayıp ilk imtihanda yan çiziyosunuz..

 14. Savaş Büyük

  Savaş Büyük8 saatler önce

  SURİYELİLER BİR MİLLİ BEKA SORUNUDUR. TÜRKİYE'Yİ ORTA DOĞU YAPMA PROJESİNİN İLK AYAĞIDIR.

 15. Taha Cali

  Taha Cali10 saatler önce

  Bu kadın hicbirsey bilmiyo ırkçılık yapacaksa gibip Kıbrısta yapsın

 16. Turkish Türk

  Turkish Türk11 saatler önce

  KIRMIZI GİYSİLİ ABLA GİTSİN TARAFLI VE AHMAKÇA KONUŞUYOR

 17. Momo

  Momo12 saatler önce

  23:00 abla yanlış biliyor çift vatandaş olabiliyorsunuz.

 18. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  Ravdanur Cuma hanım savunduğunuz görüşle ilgili kendinizi savunacağınız çok az nokta ve haklı görüş var ama siz hepsinde mantıklı açıklamalar yapmak yerine duygu sömürüsü yapmayı tercih etmişsiniz, umarım ülkenizi terk etme sebebinizin, ülkenizi bu noktaya sürükleme sebebinizin bu tercihleriniz olduğunu farkına varırsınız, bir başka konu ise arkasına sığındığınız Mustafa Kemal Atatürk istese ülkesi kötü hallerdeyken birçok ülkenin vatandaşı olabilirdi ama siz başka bir ülkeyi seçip yurttaşlarınızın buradaki hayatlarını düzene koymaya bakıyorsunuz anladığım kadarıyla fakat bunun yerine ordaki hayata dönmek için bir şeyler yapabilirdiniz burada kalıp kolaya kaçmak hatta ve hatta utanmadan Ne Mutlu Türküm Diyene sözünün arkasına sığınmak istediniz ama galiba bu sözün alt metnini tam olarak okuyamamışsınız eğer ki ben bir Türküm diyebilseydiniz bu ülkenin iyiliğini isterdiniz, siz ise bu ülkenin zaten kendi içinde olan sorunlarını düşünmeden yeni sorunlar ekleyecek bazı meseleleri tartışmaya kapalı tutarak kendi kardeşlerinizi ön planda tutuyorsunuz, üzgünüm ama bu Türklük değil Türklüğün arkasına sığınmaktır kendinizi kandırmayın ve lütfen gururla Türküm diyebilmek için gerçekten bu ülke için bir şeyler yapın

 19. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  videoyu açmamın tek sebebi bu kadar karışık ve çok zor net fikirlere varılacak bir konuyu iki tarafın da nasıl ele aldığını görmekti ve sizinki hiç hoş değildi bu yorumları görür müsünüz ya da belki sizin gibi düşünen ve konuşan birisi görür mü bilmiyorum ama umarım bu tavrınız bu şekilde devam etmez

 20. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  Mustafa Kemal Atatürk: Ne Mutlu Türküm Diyene! (bundan kastım zordan kaçıp işinize gelince Türküm diyerek daha iyi bir hayat yaşayıp diğer Türküm diyenlerin sırtından geçinebilirsiniz, kesinlikle ülken için bir şeyler yapmana gerek yok burda zaten bir ülke var)

 21. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  kadının söylediklerini saygıyla dinledim ama bu sözü kullanması beni çıldırttı gerçekten

 22. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  o kadar üzgünüm ki bu sözü böyle bir şeye alet edip böyle kullandığı için

 23. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  kesinlikle alt metni çok iyi okumuşsun kanka bayıldım

 24. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  eminim ki bu adamın bu sözü etme sebebi buydu

 25. Şevval Kemaloğlu

  Şevval Kemaloğlu12 saatler önce

  sonra da ekledi, eğer Türkiye de boka batarsa başka bir ülkeye geçip orda ne mutlu bilmem neyim diyerek bu sözle hayatınızı geçirebilirsiniz

 26. Yunus Sahin

  Yunus Sahin12 saatler önce

  Gelecek endisesi ile cocuk yapmamak sen geleceginden ne kadar eminsin gelecek korkusu islamda yeri yoktur

 27. Savaş Büyük

  Savaş Büyük8 saatler önce

  SURİYELİLER BİR MİLLİ BEKA SORUNUDUR. TÜRKİYE'Yİ ORTA DOĞU YAPMA PROJESİNİN İLK AYAĞIDIR.

 28. Ayşe Başol turan Turan

  Ayşe Başol turan Turan12 saatler önce

  Allah hın kuralları doğrudur yanlış olan kurallar yıkılmaya mahkumdur unutmayın galip kuvvet kudret sahibi olan Allah'tır Alllllllaaaaaaaaahhh nurunu tamamlayacak tır Alllllllaaaaaaaaahhh asla kullarına yanlış kurallar koymaz unutmayın

 29. Savaş Büyük

  Savaş Büyük8 saatler önce

  SURİYELİLER BİR MİLLİ BEKA SORUNUDUR. TÜRKİYE'Yİ ORTA DOĞU YAPMA PROJESİNİN İLK AYAĞIDIR.

 30. SAV OİE

  SAV OİE13 saatler önce

  kahrolsun laiklik kahrolsun ırkçılık, oradaki karıların hepsi o suriyeli bayana katılırlardı fakat henüz onun durumuna düşmediler, bu yüzden empati yapamıyorlar.

 31. SAV OİE

  SAV OİE5 saatler önce

  @Kubilay Kuru kendi işinize gelen kısmını alıyorsunuz zaten sizin böyle etmeniz sebebiyle almanlarda Türklere bu şekilde davranıyorlar.

 32. Kubilay Kuru

  Kubilay Kuru5 saatler önce

  Video'yu dikkatli dinlediğim zaman ırkçılık olmadığını Anlıyorsun buradaki kadın sadece Türkiye deki hakların suistimal edilip bizim onların yerine savaşıp onların ise hiçbir faydası olmadı halde türk halkından daha fazla destek almasından bahsediyor ayrıca hep kadın sadece duygu sömürüsü yapıp işine gelince "Ne mutlu Türküm diyene"cümlesini kullanıp olaylardan sıvışmayı tercih ediyor vede senin savaşmak istemediğin ülkende bir başkası neden savaşsın.

 33. Savaş Büyük

  Savaş Büyük8 saatler önce

  SURİYELİLER BİR MİLLİ BEKA SORUNUDUR. TÜRKİYE'Yİ ORTA DOĞU YAPMA PROJESİNİN İLK AYAĞIDIR.

 34. EMRE Yıldırım

  EMRE Yıldırım13 saatler önce

  Ya adamın 2 karısı 9 çocuğu var yan evde suriyeli sonra geçinemiyoruz iş yok yahu savaş var diyosun kaçtın 9 çocuk ne bakamıyosun madam sağlıklı bir yaşam gelwcek sunamıyosun neden çocuk yapıyon 9 tane 1-2 çocuk neuse bakılırda cevap ne ee çocuları seviyolar yazık kafana

 35. Hsn

  Hsn14 saatler önce

  Bu programlar da sol.tarafta oturan hep daha zeki daha iyi konuşanlar oluyo:))

 36. salıh aku

  salıh aku14 saatler önce

  Suriyelilere vergi yok bi poh yok..bzm esnafimiz perisan

 37. Log Os

  Log Os15 saatler önce

  Suriyelinin Instagramını bilen var mı?

 38. Musafa Ayhan

  Musafa Ayhan16 saatler önce

  Eğer olaya adaletli bakarsak türkiyede makedonya göçmeni selanik göçmeni Bulgar göçmeni Özbek göçmeni milyonlar var o yüzden Türk vatandaşlığı alıp geçebilirler anlayacağınız devlet işini bilir unutmayalım ki özgür Suriye ordusu var ve karabağda Libyada türk ordusu tarafından yönlendiriliyor

 39. Ali Kasmou

  Ali Kasmou17 saatler önce

  ya ilay hanım ne kadın haklarından bahsediyorsunuz Suriye konusunda ya Esatçı'sın ya da cahilsiniz ne milliyetvekililerinden ne gelişmeden bahsediyorsunuz Allahım bu haberleri nereden getiriyorsunuz insaf ya.. bir kere askerlerimiz Suriyede ne yapıyor .... bu konuda konuşmaya hakkın yok.. ne istihbaratçısın ne orduda görevin var sen susacaksın devletin emirlerine itaat edeceksin sorgulamayacaksın... sorunun varsa bu konuda Suriyelilere değil devletine soracaksın cevabını elbet alırsın ...

 40. Log Os

  Log Os18 saatler önce

  Videoyu izlemedim beyazlı kadın haklı

 41. Log Os

  Log Os14 saatler önce

  @mira Deveye sormuşlar; “Neden boynun eğri?” Devede demiş ki; “Medula Spinalisin merkezi ilk omurundaki miyelin sinirlerle yaptığı lokal baskından ötürü dorsal ve ventral motorik sinirler sıkıştığı için.”

 42. mira

  mira14 saatler önce

  @Log Os ee bana ne bundan :D git arkadaşlarına anlat dicem de olduğunu sanmıyorum hahahahahash

 43. Log Os

  Log Os15 saatler önce

  @mira O değilde Suriyeli kadın çok güzelmiş la, mıy mıy mıy masum masum konuşuyo çok şirin bişey

 44. mira

  mira17 saatler önce

  aynen hiç yorma sen beynini. hiç kullanılmamış yepyeni :D

 45. Mafya Türkler

  Mafya Türkler18 saatler önce

  Benim Babam Şehit Oldu Sizin İçin Oldu Ve Memleketi Ne Hale Getirdiniz . Sizleri ülkemize bacılarımızı kızlarımızı rahatsız edin diye almadık . Sahillerde nargile için diyede almadık . Anadolunun Evlatlarını Sataşın Öldürün Diye Hiç Almadık . Haddinizi Bilin! Almasını Biliyorsak Bırakmasında Biliriz. İç savaş bitsin burda 1 tane suriyeli göreyim (erkek olgun) yemin ederim keserim . Hayır Misafirperver bir milletiz diye iyi niyetimizi suistimal etmeyin. Bakın Şimdi dövüyoruz yarın korkuyorum bu milletin kafası atarsa sizi yaşatmaz haberiniz olsun...

 46. Almira Ali

  Almira Ali19 saatler önce

  Helal olsun sana Rvdanur hanım

 47. adelexx

  adelexx21 saatler önce

  ÜLKEMDE SURİYELİ İSTEMİYORUM NOKTA.

 48. üzülme

  üzülme22 saatler önce

  kimse suriyeliler için savaşmıyor orası bizim sınırımız sınırını korumazsan yarın birgun gelirler senide alırlar ne demek niye asker orda

 49. Metehan Topsakal

  Metehan Topsakal16 saatler önce

  @mira Bende şunu diyorum suriye savaşta olduğundan sen sınırını koruyorsun korumak zorundasın aynı zamanda Suriye korumuş oluyorsun. Kimse kusura bakmasın 11 sene olmuş Suriyeli geleli 5 sene yaşıyana TC veriliyor dışardan gelip TC vermek nedir ? Kız savaşmak istemiyoruz diyor bizim askerimiz niye kendini tehlikeye atıyor kapat kapıyı ne halleri varsa görsün. 2011 Hakkaride babamın taburu tek gecede 24 şehit verirken bu ülkenin aslanları şehit oldu savaştan kaçan suriyeliler değil...

 50. mira

  mira17 saatler önce

  @Metehan Topsakal suriye için savaşmıyoruz. kendi sınırlarımızı korumak için savaşıyoruz. suriye "için" savaşıyor olsaydık orada bulunmaktan hiçbir çıkarımız olmaması gerekirdi. nihayetinde korumak istediğimiz ülke suriye değil türkiye.

 51. Metehan Topsakal

  Metehan Topsakal21 saatler önce

  @üzülme 👍🏻

 52. üzülme

  üzülme21 saatler önce

  @Metehan Topsakal aynen öyle kusura bakma ilk başta yanlış anladım

 53. Metehan Topsakal

  Metehan Topsakal21 saatler önce

  Askerimiz sınırda savaş olduğundan orda bir bakıma suriye için savaşıyorsun.Ülkenin sınırları güvende olsa askerimiz orda bulunmaz.Gürcistanda veya Bulgaristanda askerimiz varmı ?

 54. Zeynep Evren

  Zeynep EvrenGün önce

  mülteci benim ülkemde benden iyi yaşıyorsa buna 'yardım' diyemem kimse diyemez.

 55. Elif

  ElifGün önce

  İlay hanım çok haklı devlet yönetiminde duygusallığa yer yoktur. Ravda hanım ise hep duygusal bakıyor. Biz Türkiye olarak hala kendi sorunlarımızı çözemedik. Mülteciler sırtımızda kambur gibi oldu. Allah onlara da yardım etsin çok zor ama ben her zaman önce kendi milletimi düşünmeliyim. Bu vatan kolay kazanılmadı.

 56. Mehmet poster

  Mehmet posterGün önce

  siyah saçlı kadın bütün tartışmalarda taraf tutuyor ya da bütün yayın boyunca susuyor. Bir daha ki programda zahmet edip gelmesine luzum yok. Maketini gönderse daha faydalı olur.

 57. Devlet Aybike Habalı

  Devlet Aybike HabalıGün önce

  Suriye’deki savaş Türkiye’yeyi tehdit ediyordu. Suriye’ye girmemizi mantıklı buluyorum lakin Suriyelileri keşke belirli prefabrik bölgelere yerleştirselerdi savaş bittiğinde dönselerdi.

 58. SP99KY

  SP99KYGün önce

  arkadaşlar size diyiceğim tek bişey var bundan 5 6 yıl sonra suriyeliler çoğunluk taraf olucak ne yapıp ne edip dil öğrenirp okuyup kendinizi geliştirip yurt dışına gidin

 59. Karacengiz81

  Karacengiz81Gün önce

  Almanya da doğdum... Almanya da büyüdüm ve burada yaşıyorum! 40 yıl! yıllardan beri almanlardan bu yorumlarda yazanların aynısını, yani hep şunu duyuyorum... Irkçı değilim ama....

 60. Arda Karamanlıoğlu

  Arda KaramanlıoğluGün önce

  sema maraşlı ile İlay Aksoy un bir araya gelmesini istiyorum bence çok izlenir.

 61. Mehmet Doğan

  Mehmet DoğanGün önce

  Kardeşim misafirliğinde bi vakti var gözünüzü seveyim gidin :)

 62. Gulay Rosemoon

  Gulay RosemoonGün önce

  Siz kendinize duygusalsınız. Duygusallıktan Çocuk yapın salın ortaya. Sizin yüzünüzden bizim çocukların geleceği kararmış durumda. Ama asıl suç akp hükümeti ve ona oy verenlerdir.

 63. mira

  miraGün önce

  3:45 beyaz ceketli ablamız cevap vermemek için nasıl da konuyu değiştiriyor :)

 64. Sosyopat

  SosyopatGün önce

  İlay hanım çok zeki bir kadın karşı tarafın tüm çözümümlerini laflarını yedirdi

 65. Fatih Dağ

  Fatih DağGün önce

  ÜLKEMDE SURİYELİ İSTEMİYORUM ! YETER ARTIK BE !

 66. Asla Iremia

  Asla IremiaGün önce

  Arkadaşlar milli seferberliktir; artık Suriyelilerle çocuk doğurma yarışmasına girmeliyiz. yoksa ileride Türkler savaştığı yere yerleşecek, yani Suriye'ye 😒

 67. TEŞKİLAT PÖH

  TEŞKİLAT PÖHGün önce

  Dinimiz İslam'da Irkçılığa Asla Yer Yoktur fakat Hiç kimse Kusura Bakmasın Araplaşmış Hiçbir zihniyeti Kabul Etmem! Ve 2011 Yılından bu zamana kadar Benim Türk Kardeşim Akşam Evine Ekmeğini Nasıl Götüreceğini Düşünüyor çünkü işsiz çünkü iş için gittiği her yerde 1000 tl maaşla suriyeli biri çalışıyor ! Ama siz Suriyeliler Nargile tutkunusunuz Hemde Sahillerde 😈 ÜLKENİZE DÖNÜP SAVAŞIN GEREKİRSE CANINIZI VERİN AMA TOPRAKLARINIZI ASLA HAİNLERE VERMEYİN ! Bizi Kendimize Düşman etmeyin ! YETERİNCE AÇIK MI ?

 68. OKTAY KAMAT

  OKTAY KAMATGün önce

  Savas mı kaldı gitsinler heryer rahat

 69. Atabey YAK

  Atabey YAKGün önce

  Suriyeliler artık gitmeli, sonuna kadar destekliyorum ülkeye zerre yararı olmayan bir toplum.

 70. Gözde Eris

  Gözde ErisGün önce

  İnsanlae çocuk yapmayı seviyor ahakahakHakHajjajahaha

 71. zeynep ceylan

  zeynep ceylanGün önce

  Ya Allah aşkına ben okula ayağımda 30 liralık ayakkabıyla yağmurda giderken bu insanların kapısına servis geliyor bi de diyorki çocuk yapmayi seviyorlar sinirim bozuldu

 72. Furkan Kalkan

  Furkan KalkanGün önce

  İlay hanımın saçı çok tik yaptı ya bana bı eliyle atmadı saçını 😂

 73. Ahsen

  AhsenGün önce

  Herkes kocaman bir genelleme yapmış, hiçbir konuda genelleme yapılmaması gerektiği gibi bu konuda da yapılamaz. Türkiye'ye gelen her suriyeli geldikten sonra dokuz tane çocuk yapmıyor, her suriyeli gidip kadına tecavüz etmiyor, hayvanları öldürmüyor. Genelleme olarak bakarsak bu ülkede kadınlar ölüyor, tecavüze tacize uğruyor bu durumda Türkiye'de yaşayan herkes, tüm Türkler tecavüzcü, tacizci, katil olurdu. LÜTFEN GENELLEME YAPMAYIN LÜTFEN!

 74. Savaş Büyük

  Savaş Büyük18 saatler önce

  @Ahsen ha şöyle

 75. Ahsen

  Ahsen18 saatler önce

  @Savaş Büyük ok

 76. Savaş Büyük

  Savaş Büyük18 saatler önce

  Suriyeli seviciliği yapma. GİDECEKLER MANİ OLAMAYACAKSINIZ

 77. Moutaz Alajlani

  Moutaz AlajlaniGün önce

  Ne yazık ki İlay'in söyledikleri en azında yarısı yalan ve abartılıdır. Ravdanur da kendisi ve Suriyelileri iyi anlatamadı

 78. Keyfekeder videolar

  Keyfekeder videolarGün önce

  Savaştan kaçan Suriyelilerin Suriye devleti neden kabul etsin?

 79. Zover TEAM

  Zover TEAMGün önce

  "Fazla Merhamet, Vatana ihanetin..!"

 80. Cem Ulaşcan Kalem

  Cem Ulaşcan KalemGün önce

  Suriyeli paso kıvırıyor dansöz olsa bu kadar iyi kıvıramazdı 😂

 81. Ahsen

  AhsenGün önce

  NE KADAR KOMİK ÖLMEKTEN GÜLDÜM😂

 82. Yeliz Yılmaz

  Yeliz YılmazGün önce

  Çevremde o kadar Türk askeri var ki Suriye'de olduğu için evine gelemeyen ve yuvası yıkılan işimiz bu asker eşiyim ben de yol gözleyen olabilirim tabiki kardeşimiz çok üzülüyorum yaşananlar çok acı ama kendimizide düşünmek zorundayız

 83. ÁséñáȚ Béŕģüź

  ÁséñáȚ BéŕģüźGün önce

  İLAY HANIM ÇOK GÜZEL İFADE ETTİ.👍👏 Bence Misafir haddini bilmeli.. Yavuz hırsız, ev sahibini bastırırmış derler Suriyeliler tam da öyle..! İnsanlıktan bahsedip Türk halkının vergisiyle yiyip içip geçiniyorsunuz. Siz de biraz insan olsanız keşke omuzlarımızda yük olmasanız artık..

 84. c y

  c yGün önce

  Bu nasıl bir kadındır. Sırf bu kadını bünyesinde barındırıyor olması İyi Parti'ye utanç olarak yeter

 85. Mete Tütüncü

  Mete TütüncüGün önce

  Burda görüyorum hâlâ sauriyeli de suriyle tutturanlar var biz ordaki zulmü gördük ve kapı açtık sen burda benim halkıma ağzını geleni söyleyeceksen benim insanımı mağdur edeceksen kusura bakma kardeşim ben seni o savaşın içinede atarım orada ölümede terk ederim sen burda rahat rahat yaşa diye dağda taşları yastık yapan askerim var şehidim var üstelik sanki bu vatanı kendin kazanmış gibi hak talep ediyosan kusura bakma ama başını alırsın bu vatan kolay kurulmadı Teşekkürler . Saygılar

 86. Yunus Emre

  Yunus EmreGün önce

  Biz Türküz yardım etmemiz Türklügümüzdendir, Müslümanlığımızdandır' insanlığımızdandır lakin nankörlük edilirse Sileriz.

 87. D İ

  D İGün önce

  HERKES EKONOMİYİ KONUŞUYO AMA MUHALEFET İÇİN EN BÜYÜK SEÇİM VAADİNİN SURİLERİ GÖNDERMEK OLMASI LAZIM YETER

 88. LENARTH

  LENARTHGün önce

  Devlette duygusallık yoktur. Devlet ciddi müessesedir

 89. Carped Saudade

  Carped SaudadeGün önce

  Savaş tercihtir, ben tercih etmiyorum ama siz benim adıma etmek zorundasınız, edin(!)

 90. SİPAHİ

  SİPAHİ2 gün önce

  Türk askeri suriyelile icin savasmiyor eyyy gozluklu teyzeee pyd devlet kurmasin diye teyzecimm

 91. Ahmet Vural

  Ahmet Vural2 gün önce

  Kürt kökenli Türk olarak söylüyorm;Kesinlikle vatandaşlık verilmesi saçma bu vatan bayrak için kan dökenlerindiir.vatanindan kaçan milettein vatanı için ölen insanlarla bir tutulmasın daimi kalsınlar yardım yapılsın bu müslümanlik gereği ama bayrağımi benimsememiş insanlara TC vatandaşı diyemezsiniz .ben onlarla kendi ülkemde eşit konumda olmamaliyim..

 92. Last Ronin

  Last Ronin2 gün önce

  Şuanda Türkiye Cumhuriyetinde 1 şehrimiz %74,6 Suriyeliden oluşuyor her yer Arapça yazılarla dolu. Arkadaşlar bu basitleştirilebilir fakat bu iş iç savaşa kadar gider. 5 Milyon insan demek ve bunun 5 / 1.4 T.C doğmuş çocuk ve genç yani potansiyel hak sahibi. bu adam kimlik de T.C vatandaşı B.M dese "Ben buranın ülkesinde kalmak istemiyorum ben aslen Suriyeliyim ve o politika da yaşamak istiyorum. toprağım orada olsun istiyorum." derse ne dersin bu adama ne demeye hakkın var? %74.6 suriyeli yani bu adamlar orada imza alsa ve isyan çıkarsa iç isyana döner ve ülkeyi karıştırır.

 93. Ali Gokce

  Ali Gokce2 gün önce

  Bayrağımızı yakanlar ekmeğimizi yemesin yersede haram zıkkım olsun.

 94. Ahmet Furkan Güçlü

  Ahmet Furkan Güçlü2 gün önce

  şu sunucu olan kırmızılı abla zırt bırt araya girmesin adamı izlerken soğutuyor

 95. ꧁Mustafa꧂

  ꧁Mustafa꧂2 gün önce

  Ulan her şeyi geçtim, kabullenmek zorunda kaldım da her ailenin 10arlı 10arlı yumurtlayıp üstüne sokağa salmasını kabullenemiyorum be

 96. M B

  M B2 gün önce

  Kırmızlı kadın o kadar saçma davranıyor ki sinir oldum 🤦🏻‍♀️

 97. Sima

  SimaGün önce

  Ben de

 98. Ömer Taşkan

  Ömer Taşkan2 gün önce

  Nobody Sutiyeliler:Şehirlere bombalar yağardı her gece biz durmadan sevişirdik

 99. Ceyda Acar

  Ceyda Acar2 gün önce

  Çocuk yapmayı seviyorlar nasıl bir tabir ya? Kendini mülteci olarak sınıflandırıyorsan, vatanından uzaksan, ülke özlemi çekiyorsan seviyor bile olsan bir zahmet korunmayı öğreneceksin, geldiğin ülkede tavşan gibi üremeyeceksin. Bu dediğimin ırkçılık olarak adlandırılmasını da istemem ama benim ülkemde birçok hastalık tekrardan güçlü şekilde ortaya çıktıysa(en basit örneği su çiçeğidir), insanlarımız yokluktan ve çaresizlikten kendini intihar eşiğinde buluyorsa, vatandaşımın kıt kanaat geçinerek verdiği vergiyle yaşamaları bir de üstüne ülkeleri için benim askerimin savaşmaları zoruma gidiyor. Genç erkeklerinin bir kısmı burda zorbalık yaparken benim askerimin onların ülkesi için ölmesi gerçekten zoruma gidiyor. Tamamen duygusallıktan uzaklaşıp bir de bu şekilde bakmanızı tavsiye ederim.

 100. BURAK KOCA

  BURAK KOCA2 gün önce

  Lütfen anlamanızı istiyorum. Sizi istemiyoruz. Bu kadar basit sebeberini size anlatmak istemiyorum, zorunda da değilim ki.

 101. Mumin KARACA

  Mumin KARACA2 gün önce

  Bir mesele Suriye ise hedef Türkiye'dir bunu bilmeden nasıl başkan oldun aklım almıyor

 102. Âdile Şahin

  Âdile Şahin2 gün önce

  Haspama bak 9 yıl zaten duygusal bakıldığı için asalakça burdasınız,şimdi radikal rasyonel bakmak zamanı insan hiç mi vatan hasreti çekmez hiç mi elin memleketinde sığıntı iken üremekten kunnamaktan âr etmez! Soyanız meydana çıktı asker kaçağı hepsi sen vatanını savunmuyorsan o kadar Türk Askeri niye şehit oldu senin memleketinde!?

 103. Ozan Aktaş

  Ozan Aktaş2 gün önce

  2 kadın da kendi bakış açısı dan haklı

 104. Efkan Polat Kalay

  Efkan Polat Kalay2 gün önce

  Türkiye kendi sınırını korumak için sadece sınır çizgisinde mi duracak, bu nasil bir zihniyet? O topraklarda ki terör örgütü mensupları son bulmadıkca bizim sınırımıza yine gelecekler. Suriye politikasını destekledigimden degil lakin sınır güvenliğini korumak sadece kendi sınırında durarak olmaz.

 105. Muhammed Mehdi Asghari

  Muhammed Mehdi Asghari2 gün önce

  Afganistanlılarla 🇦🇫ilgili bir röportaj gelsin

 106. Ahmed Ali

  Ahmed Ali2 gün önce

  Bu ilay hanım yüzünden korona çıktı

 107. Muhammed Mehdi Asghari

  Muhammed Mehdi Asghari2 gün önce

  Ben Afganistanlı 🇦🇫 İnsan insan için savaşsın hepimiz insaniz sadece diller ve kültürler farklı bir toprağa yaşıyoruz bir suyu içiyoruz

 108. ellybelly drip

  ellybelly drip2 gün önce

  ALMANYADA IRKCILIK VAR ! Bu cevapi veremezsin irkcilik yasiyormu gercekten sorusu nedemek?

 109. Potansiyel Veteriner

  Potansiyel Veteriner2 gün önce

  Fazla merhamet, vatana ihanettir. -Mustafa Kemal Atatürk

 110. Potansiyel Veteriner

  Potansiyel Veteriner2 gün önce

  2023'de gideceksiniz. Tadını çıkartın :)

 111. Potansiyel Veteriner

  Potansiyel Veteriner2 gün önce

  Biri çıksın ve desin ki, "Ne pahasına olursa olsun, Suriyelileri vatanlarına yerleştireceğiz." Var ya... Ölene kadar onu desteklerim.

 112. MoSaSaV

  MoSaSaV2 gün önce

  savaşmayı tercih etmeyebiliriz diyen bir milletin şehitlerin kanıyla boyanmış ve boyanmaya devam eden bayrağın altında sığınması kanıma dokunuyo

 113. TB- Gitar

  TB- Gitar2 gün önce

  İşte Büyük Türk Kadını

 114. Ahmet Hıra

  Ahmet Hıra2 gün önce

  Türkiye Türklerindir

 115. kardelen karataş

  kardelen karataş2 gün önce

  bacım daha videoyu izlemeye yeni başladım. 5:23 teyim ve sunu söylemek istiyorum. kendi ayaklarımız üzerinde duruyoruz diyorsun. burası türkiye ya hani tabelaların sizin anlayacağınız dilden değil de bizim anlayacağımız dilden olması gerekiyor bence. diğer bir konuya gelicek olursak haberlerde illa ki taciz olalarını görmüşsünüzdür. diyeceksiniz şimdi ya kardeşim sanki türk milleti yapmıyor. kusura bakma kardeşim hiçbir türküm diyen bir birey mülteci olarak başka bir ükeye gidip tabelaları türkçe yapıp. her sey ayağına geliyormuş gibi o ülkenin vatandaşını taciz edip iç düzeni bozmuyor.diyecek çok sey var ama susuyorum yeterli bu kadar

 116. N B

  N B3 gün önce

  Konukların yanında “kanala abone olmayı unutmayın” dediğinizde çok komik duruyorsunuz ya ndndmdmd

 117. Ufuk Pala

  Ufuk Pala3 gün önce

  Rafdanur cuma haklı

 118. Ferid Eliyev

  Ferid Eliyev3 gün önce

  Türkiyədə milyonlarca suriyelinin akmasının bir səbəbi də( başka sebebler de var) Türkiyenin,daha doğrusu iktidarın günahıdır.

 119. İbrahim Yüce

  İbrahim Yüce3 gün önce

  Kendi vatanı için savaşmayan birsüriyeli nasıl benle eşit olabiliyor 🤨.

 120. FARUK AYIN

  FARUK AYIN3 gün önce

  sanamı kaldı gözlük tarihi esrleri korumak

 121. Yaşar Tekin

  Yaşar Tekin3 gün önce

  Yardım edildi artık gidilmeli başka bi çözümü yok gitmeliler savaş bitti yardım ettik vermememiz gereken şehitlerimizi onların askerden kaçan erkek müsvetteleri için verdik ve bunu sadece inşallah kendimiz için yaptığımızı düşünmek istiyorum artık buraya kadar gidin ülkenizde yaşayın savaş devam ediyorsa savaşın savaş tercih değildir evet ama birisi size saldırdığında kaçan bi toplum için savaşılmamalı

 122. MR 1

  MR 13 gün önce

  Bu bölümün devamı kesinlikle gelmeli..

 123. civcivcik

  civcivcik3 gün önce

  Moderatörlerden siyahlı hanım bilgi öğrenmek amacı ile soru sorarken kırmızılı hanımın niçin saldırgan bir tutum sergileyip soru sorduğunu anlamış değilim. Amaç karşı tarafa zor sorular sorup bilgi öğrenmek, takım tutar gibi fanatiklik yapmak değil.

 124. Muharrem Durmuş

  Muharrem Durmuş3 gün önce

  ülkeden suriyelilerden önce yahudisi ermenisi hristiyanı ilk giden olmalı ve suriyelilerin gitmesini isteyenler gene türk kimliği altında gene bunlar

 125. Mehmet Karahanlı

  Mehmet Karahanlı3 gün önce

  Birader arapcilik oynama

 126. Oğuzhan Şahin

  Oğuzhan Şahin3 gün önce

  eski OSmanlının yaptığı gibi TÜRKLERDEN bir vergialınıyorsa Suriyelilerden 3 vergi alınırsa pazar yerleri veya dükkan için belki daha iyi olabilir

 127. b e r r a

  b e r r a3 gün önce

  şu moderatör gerçekten her bölüm böyle olmak zorunda mı - hangisinden bahsettiğimi herkes anladı diye düşünüyorum 03:17 o kadar iticisin ki

 128. Isil Turer

  Isil Turer3 gün önce

  Kadın resmen nefret söylemi yapıyor. Burada fatura devletin mültecinin değil. Turkiyede yaşayan vatandaşa insan gibi davranilsaydi böyle bir sorun olmazdı mevzu devlet. Savaş psikolojisini bu kadar basite indirgemek o kadar aptalca ki. Burada ki fatura sizi besleyecegiz sözü verende söze inanıp buraya gelende değil. Buradaki fatura türk vatandaşına insan gibi davranmayan hükümette bu kadar kör olup açlıktan gözü dönmüş boğalar gibi ilk mağdura saldırmak o kadar vicdansizca ki

 129. Serdar Serhat AYDIN

  Serdar Serhat AYDIN3 gün önce

  Konuşma esnasında çok önemli bir husus var ; dikkat çekmek istiyorum . Konuşma sırasında bir ampül patlıyor ve verilen tepkiler sol taraftan sağa doğru dikkatli bir şekilde ampül patlayınca hepsi gülerek veya şaşırarak bakarken sadece suriyeli olan hanfendinin gözleri o an doluyor sebebi çok net hâlen korkuyor.

 130. Fjfjjfif Jzifjf

  Fjfjjfif Jzifjf3 gün önce

  Uk de hintliler nasil her ayak isini yapiyor somurge degil mi hindistan aynisi burda da oyle

 131. D-GUİSATOR 1881

  D-GUİSATOR 18813 gün önce

  "insanlar çocuk yapmayı seviyor" KOAJSJSOWİSHSJWOSİSUWHDİDİSHSHDJD